Видове бои.

и други препарати за кожа.

Re: Видове бои.

Мнениеот Miro » 23 Яну 2015, 10:19

Купувал съм веднъж такава боя.
Не ми допадна това че като консистенция е по-гъста.
Повече ми прилича на боя за обувки.
Трябва добре да се разбърква защото пигмента се утаява и отделно че като че ли не попива особено добре. С другите бои не е така.
В крайна сметка може и да свърши работа, зависи за какво ще се ползва.
Аватар
Miro
Site Admin

Мнениеот gellezzz » 12 Окт 2015, 09:54

Видях снимките за потъмняване на кожата с ленено масло и восък. Как точно става тази процедура? Смесват ли се, загряват ли се, как се нанасят на кожата? И на края как се полира с карнауба? От къде мога да си купя ленено масло и какво ленено масло ползвате вие? Имам телешки бланк, който леко кафенее. Казаха ми, че бил натурален. Искам да го направя просто по-тъмен след като си разкроя ловната паласка.
gellezzz

Мнениеот kirilvm » 15 Окт 2015, 07:45

Взимаш сУшУара на жената или пистолет за горещ въздух. Леко загряваш кожата (ама наистина леко, че иначе прегаря). Ако нямаш опит по-добре ползвай сешоар. Леко загряваш и маслото. След това топваш едно тампонче/парцалче и започваш да нанасяш лененото масло, докато постигнеш или равномерен цвят или някаква шарка. После оставяш някъде на топличко да полимеризира маслото. Най-накрая пак нагряваш восъка и търкаш да нанесеш тънък слой, после пак нагряваш, за да разтопиш восъка и да го поеме кожата.
Полирането с карнауба става като полирането с паста за полиране - въртяща се парцалена/кечена шайба, нанасяш малко карнауба и след това търкаш кожата. Пак внимавай да не прегориш.
Това е накратко. Ако не ти е станало ясно - пиши да се опитам да направя клипче.
Успех!
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ...
kirilvm

Мнениеот El Fuego » 20 Окт 2015, 15:20

Кожата не се маже с ленено масло, освен ако не искаш да я втвърдиш необратимо.
То ест вещ природна: учен человек ученнаго люби и прост - простаго, и пиян - пияннаго.
Софроний Врачански (1739 - 1813)
Аватар
El Fuego

Мнениеот kirilvm » 20 Окт 2015, 21:37

Да де - лененото масло и восъка втвърдяват, а вазелина омекотява кожата.
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ...
kirilvm

Мнениеот gellezzz » 22 Окт 2015, 20:18

Аз искам да потъмнее и да стане по-твърда. Мисля, че постигнах желания ефект.
gellezzz

Мнениеот aav » 11 Мар 2016, 20:52

Miro написа:В ebay за шише боя Fiebing's за 8 долара искат 15 за доставка...
Ако някой знае от къде може да се поръча малко количество качествена боя с нормална цена за достава може да сподели :)

Макар и с повече от година закъснение спрямо въпроса, да кажа, че наскоро в ebay открих следния търговец от Украйна: http://www.ebay.com/usr/andriypro
Предлага Fiebing's. За бои и финиши има приемливи цени според мен, с по няколко долара надценка спрямо цените на търговци от САЩ, но пък обикновено с безплатна доставка. Предлага и впечатляващо скъпите продукти на Vergez Blanchard, от които не съм си купувал :) Нещата, които съм си поръчвал, пристигнаха за 1 до 2 седмици.
aav

Предишна

Назад към Бои, финиши, кондиционери