Кожа от къде?

Място за всичко свързано с темата.

Кожа от къде?

Мнениеот Vesire » 30 Апр 2014, 11:02

Здравейте,

видях, че повечето от вас имат години опит в занаята, мисля че темата ще е полезна за много хора и такива които биха има ли интерес да се занимават или :

От къде си набавяте кожен материал ?
Хубаво е да се каже и дебелина, цветове, цена. В БГ има няколко онлайн магазина които се предполага,че продават в промишлени количества и едва ли биха се заинтересовали за полвин/един метър, говорим за изработка на дребни изделия. Или като начинаещ няма да си купя топ 10 метра, нали :lol: .
Лично бях писал на няколко такива, но отговор не получих.

Знам, че други колеги поръчват от чужбината, по -екзотични и така ..
Vesire

Re: Кожа от къде?

Мнениеот Miro » 06 Май 2014, 13:54

Като цяло разнообразието от кожи е доста голямо.
Досега съм ползвал услугите на 3-4 фирми които продават кожа.

От http://кожа.bg/ съм купувал тънък бланк с дебелина 1,3-1,5мм., не е лош.
Дебел бланк съм купувал от Фулмакс, но хич не съм доволен от него.
Не е особено подходящ за моите цели.

Ще бъде чудесно ако някой сподели от къде може да се купи качествен бланк.

Колега Vesire, кожата я продават на бройка, не е на топове от по 10м.
Поне аз до сега не съм виждал такава, но може пък и да се намери от някоя 10 метрова змия например :lol:
Аватар
Miro
Site Admin

Мнениеот kampf » 08 Май 2014, 09:24

Има и по 10 м топ но е изкуствена .....За фулмакс много зависи от партидата ,имаше една много хубава на 2,5мм ,но в повечето случаи е под всякаква критика...http://koja.bg/ също се намира бланк но цената е доста висока 110лв на кв/м ,за сега от Плевен е най добра ,като качество и цена ....
kampf

Мнениеот Dakota » 11 Май 2014, 17:58

Във Фулмакса не е хубава,защото в повечето случаи остават парчета с 3-4 качество.Аз лично ходя и си избирам,като знам кога излизат партидите.Към момента,в Плевен,кожата действително е най-добра:
http://www.onlinebulgaria.bg/%D0%9A%D0% ... bi2Id=2523
Dakota

Мнениеот Miro » 22 Май 2014, 08:44

На кожата от Фулмакс според мен проблема и е в технологията на щавене, поне тази която аз взех от там. Отделно че беше поне 4то качество :)
Вчера поръчах едно парче от Плевен, дано да ми свърши по-добра работа.
Аватар
Miro
Site Admin

Мнениеот kirilvm » 27 Май 2014, 07:47

Аз си взех едно парче от Весо (плевенската кожа) и съм много доволен.
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ...
kirilvm

Мнениеот Miro » 27 Май 2014, 12:56

И аз така, преди няколко дни взех едно парче от там и съм доволен :)
Аватар
Miro
Site Admin

Мнениеот aav » 28 Фев 2015, 00:08

Има ли магазини, които бихте препоръчали за закупуване на малки парчета естествена кожа (да кажем до 0.5 кв.м.)? Дотук аз съм ползвал два в София: 1) магазин на кръстовището на улици "Цар Асен" и "Денкоглу" в близост до Съдебната палата и 2) магазин на "Веспер" ЕООД на ул. "Пиротска" 147. В първия преобладават тънки кожи, основно изкуствени, докато във втория предлагат и по-дебели парчета (3-4 мм.).

Досега не съм успял да намеря място, където да мога да закупя парче растително дъбен телешки бланк. Оставам с впечатлението, че такава кожа с прилично качество мога си намеря само от Плевен, където се продава на цели канати.

PS - Въпреки че мен ме интересуват варианти за София, би било полезно да съберем информация и за други градове. И, ако Миро прецени, че въпросът ми насочва темата в по-различна посока, може да го премести в отделна тема за малки количества кожа.
aav

Мнениеот Miro » 01 Мар 2015, 00:08

За малки парчета и аз знам само тези двата магазина.
До сега никъде не съм срещал парчета натурален растително дъбен бланк.
В магазина на Пиротска съм попадал на разни боядисани (запечатани) парчета които подозирам че са от растително дъбена кожа, но натурални до сега не съм виждал.
Последно купих едно сравнително малко парче бланк от Веста Р ( в завод Витоша). Всъщност си беше цяла каната, но по-малка :)
Аватар
Miro
Site Admin

Мнениеот Галимунди » 30 Юни 2015, 15:27

За втори път купувам кожа от тази Пловдивска фирма:
http://koji-granit.com/
Не съм много доволен от качеството на първата партида (но пък и аз толкова разбирам, може и да е нормално качеството), а втората още не съм я видял. В края на седмицата ще я докопам и ще докладвам. Насочих се към нея, защото имам ятак в Пловдив и може да отиде на място и да избере, което не е като да купуваш по интернет. Като се замисля и в Плевен имам ятаци, даже двама, но за съжаление по-рядко се виждам с тях :(.
Чувал съм, че има качествена кожа в Габрово, но не знам за коя фирма става въпрос и какви са условията за доставка.
Галимунди

Следваща

Назад към Общ форум за работа с кожа